Aplikace

Hledáte inspiraci, jaké aplikace používat v iPadech, a to nejen ve výuce? Jste na správném místě. Naleznete zde aplikace využitelné jak pro mateřské, základní, tak i střední školy.

 

A především tzv. „prázdné” aplikace pro testování žáků; prezentování, tvorbu a podporu kreativity vašich studentů.

 

Věříme, že si vyberete a vaše výuka bude zase o něco zajímavější.

Speciální škola, mateřská škola a 1. stupeň základní školy

Educational App Store

Vzdělávací App Store je platforma pro objevování, kontrolu a doporučení pro vzdělávací aplikace.


iSen

Největší inspirace v České republice nejen na aplikace.


Kid Family English

Kid Family English je mobilní aplikace na výuku angličtiny. Byla vytvořena pro intenzivní procvičování poslechu a mluvení, je proto skvělým doplňkem běžných učebnic. Základem aplikace je pěkně animovaný příběh o rodině Kid, doplněný stovkami otázek, na které děti odpovídají. Svoji odpověď si pak porovnávají s reakcí rodilým mluvčích. Příběh začíná jednoduchými větami, s každou kapitolou přibývají nová slovíčka a gramatika.


Lipa Learning aplikace v češtině

Lipa Learning je lídrem v oblasi vzdělávacích aplikací, které všestranně rozvíjejí každé dítě přesně podle jeho potřeb.


Make A Scene: Farmyard

Zábavná interaktivní hra s tématikou života na farmě, která zaujme přirozený smysl dětí pro kreativitu. Pomáhá rozvíjet slovní zásobu, podporuje jemnou motoriku, koordinaci a kreativní myšlení. Učí děti hravou formou.


Mluvídek

Velmi oblíbená česká logopedická aplikace určená pro podporu rozvoje slovní zásoby a komunikace. Vhodná pro laiky i odborníky.


My PlayHome

Sestavte si vlastní dějové obrázky a situace, které jsou interaktivní, a podněcují tak k rozvoji slovní zásoby, porozumění, podporují komunikaci, jsou vhodné pro procvičování slovní zásoby při výuce cizích jazyků a motivují k vlastní aktivitě.


Talking friends - více aplikací

Na rozvoj řeči a slovní zásoby. Stačí si vybrat, co je dítěti blízké – pes, kočka, robot, Santa, žirafa….. – opakují vše co uslyší, někteří zpívají, někteří tančí, hrají na hudební nástroje, smějí se


The Human Body by Tinybop

Skvěle zpracovaná názorná aplikace na výuku o lidském těle a jeho fungování v interaktivním modelu.


Toca Boca aplikace

Hravé aplikace Toca Boca s zaměřením na nejrůznější oblasti v rozdílných obtížnostech, od nejjednodušších - u lékaře, ve městě, na farmě, v autě, v kuchyni, ve škole až po vyšší obtížnost při budování vlastních trojrozměrných staveb, vlastního světa, komponování hudebních skladeb...


Včelka - osobní trenér čtení

Trénujte s dětmi čtení každý den s aplikací Včelka. Jediná aplikace na procvičování čtení, která se přímo na míru přizpůsobí Vašemu dítěti, ať už je se čtením napřed či pozadu. Obsahuje přes 80 zábavných interaktivních cvičení, které pokrývají oblast techniky čtení, psaní i čtenářské gramotnosti.


Abeceda pro děti 2

Výuková hra s písmeny a obrázky s možností nastavení náročnosti, volby slov a určení procvičovaných písmen


Anglická slovíčka s obrázky

Hravá výuka anglického jazyka pro malé děti s více než 500 anglickými slovíčky z mnoha kategorií.


Aplikace společnosti TINYBOP

Úžasné aplikace pro poznávání světa rostlin, strojů, počasí, sopky, zvířat a mnoho dalšího


Bitsboard Flashcards & Games

Bitsboard nabízí obsáhlý globální katalog obrázků (flascard) s množstvím her a aktivit k procvičování. Obrázky mají textovou i zvukovou podobu a dají se maximálně přizpůsobit všem uživatelům a jejich potřebám.


Bubbling Math

Procvičování základních matematických operací v oboru do .... s využitím možnosti stupňující obtížnosti, nastavení rychlosti a časových limitů. Obsahuje rodičovskou sekci s podrobnými výsledky.


Česká písanka

Aplikace obsahuje grafomotorická cvičení pro předškolní a školní děti, která pomohou správně opisovat tvary psacích a tiskacích písmen a číslic


České výukové kartičky

Ucelená řada výukových kartiček pro malé děti v podobě fotografií, namluvené v českém jazyce. Různé typy her a aktivit podporují rozvoj slovní zásoby.


Dopravní značky v ČR

Učení dopravních značek zábavnou formou (360 značek). Díky ozvučení je aplikace vhodná i pro děti s problémy ve čtení. Nechybí zhodnocení úspěšnosti.


GraphismeMaternelle

Sada úkolů k procvičení jemné motoriky s možností volby dvou grafických módů - hravé úkoly nebo písankový řádek.


My First 1,000 Words - Flashcards and Kids Games

Aplikace z nejrozsáhlejší zásobou flashcards. Obrázky v podobě fotografií s anglickou hlasovou nahrávkou využijete při osvojování anglické slovní zásoby. Celá apliakce je kompletně přizpůsobitelná, všechny karty lze upravit, přepsat, přehrát hlasovou stopu. Kartičky je možné zálohovat a sdílet.


My Scene

My Scene je tvořivá aplikace, ve které děti vkládají prvky do připravených pozadí. Jednoduchá aplikace s podporou kreativity a fantazie pomáhá rozvíjet vizuální vnímání jazykové schopnosti, rozšiřuje slovní zásobu a představivost tvořením příběhů.


Nauč se Pravopis

Aplikace na rychlé procvičování českého pravopisu


Prostorová orientace

Program v mnoha variantách nabízí procvičení dalších základních pojmů prostorové a pravolevé orientace a osvojení nových pojmů v rovině horizontální, ve směru předo–zadním i v rovině vertikální.


Sound Touch

Aplikace pro rozvoj sluchového vnímání a slovní zásoby s velmi pěknou sadou obrázků k různým tématickým okruhům. Zvuky, obrázky a fotografie jsou velmi reálné.


Státní vlajky - v češtině

Multimediální zábadná výuky vlajek mnoha států světa.


Výuka hodin

Výuka hodin v 7 lekcích se stupňující úrovní. Každá lekce je rozdělena na výukovou část a hry, využívá čas ručičkový i digitální.


Záchranný kruh

Sada českých aplikací, které jsou plné originálních animací, komentářů a naučných her z oblasti chování v různých rizikových situacích a řešení problémy běžného života. Animovaná první pomoc, Dopravní výchova pro děti, Malý záchranář, Tísňomat.


2. stupeň základní školy a střední škola

calc quiz

Matematická hra pro jednoho nebo dva hráče, s procvičováním základních operací s čísly 0 -1000


Duolingo

Oblíbená aplikace pro výuku jazyků, která se vám každý den sama připomene, motivuje vás ke zlepšování, monitoruje vaše pokroky.


Geoboard, by The Math Learning Center

Geoboard je nástroj pro vizualizaci základních matematických poznatků. Principem je modelování geometrických tvarů podle zadání. Elektronická podoba reálného geobordu.


MyScript Calculator

Kalkulačka s využitím interaktivního psaní. Příklady je možná psát přímo na displej.


Photomath

S fototaparátem na matematiku. Jednoduše nasměrujte fotoaparát k matematickému problému a společnost Photomath zobrazí výsledek s podrobnými pokyny krok za krokem.


Slepá mapa České republiky

Uhodněte co nejpřesněji polohu konkrétního města a prověřte jak dobre znáte polohu českých měst.


Techambition

Online nástroj pro učitele matematiky, který pomáhá aktivně zapojit studenty do výuky a učí je spolupracovat, argumentovat a ptát se.


Úlohy z češtiny

Zábavné procvičování českého pravopisu a gramatiky online, rozdělené do kategorií podle ročníků, procvičovaného učiva nebo typů aktivit.


Úlohy z matematiky

Trénování a procvičování matematických úloh online, členěných podle ročníků, typu příkladů nebo aktivity.